Završen tečaj arapskog pisma u osječkom mektebu

Završna mektebska svečanost u Osijeku

Senad Hevešević

Održana je završna mektebska svečanost u Osijeku 07.06.2026. godine.

U nedjelju, 07.06.2026. godine, održana je završna svečanost mektebske godine 2025. / 2026.

U svečanom dijelu programa dodijeljene su pohvalnice polaznicima mektebske nastave koji su u ovoj školskoj godini završili sufaru, tj. naučili arapsko pismo i osposobili se za učenje hatme u sljedećoj školskoj godini.

Polaznici mektebske pouke koji su završili sufaru su:

  1. Arbi Imeri
  2. Sara Imeri
  3. Nura Bećiri
  4. Amna Osmani
  5. Adin Grbić
  6. Noah Mutnjaković
  7. Merjema Pirić

Pohvalnice su uručili glavni imam MIZ Osijek mr.sc. Senad ef. Hevešević i predsjednik MIZ Osijek Mendu Imeri.

Posebna zahvalnost je izrečena Amri Ismić na trudu i angažmanu oko provođenja kreativnih radionica s predškolskim uzrastom što je obogatilo mektebski program Medžlisa Osijek, a Jasmina Atallah i Nabiha Atallah svojim su angažmanom pomogle polaznicima mekteba u savladavanju sufaru te u napredovanju u učenju hatme kod starijih polaznika.

Dio ove svečanosti je bio i zabavni dio u kojem su djeca provela ugodno i prelijepo vrijeme u dvorištu osječkog mesdžida, uz roštilj, slatkiše i osvježenja koja su pripremili članovi džemata.

Tagovi:#islam#osijek#mekteb#Kur'an#džamija